Trefen šumavským genem

Přemysl Čech

Tvář PhDr. Přemysla Čecha znáte z televizní obrazovky, na níž moderoval Hospodářský zápisník, Objektiv, zpravodajskou relaci Deník ČST, Debatu, Události - komentáře, Interview ČT 24 nebo zahraniční "21". V současné době se věnuje zejména moderování ekonomických pořadů na ČT 24 a natáčí i pro pořad Toulavá kamera, pro který zpracovává především témata ze Šumavy.

Trefen šumavským genem

Ptáte se, proč právě ze Šumavy? Protože je rodák z pošumavské Sušice. Šumavu prošlapal křížem krážem a má zde celou řadu oblíbených míst. "Nejčastěji chodím údolím, které se za Petrovicemi táhne k Volešku, miluji řeku Křemelnou a z kopců mě nejvíc bere Antýgl (Sokol) s jeho energetickým bodem", přiznává Přemysl Čech.

A spolu s tím nepopírá, že rád spojuje práci novináře s pobytem na Šumavě. Řadu příběhů - pracovních, a zejména soukromých, vtiskl do stránek knihy. Spolu s nimi pak čtenářům odhalil polozapomenutá setkání a rozhovory s výjimečnými osobnostmi. Do údolí pod Velharticemi je zasazeno setkání s Janem Werichem, docentem Kováříkem či Hanou Heřmánkovou, s Lucií Bílou natáčení v Kašperských Horách, na Zdeňka Bakalu vzpomíná na Modravě, s režisérem Jaroslavem Soukupem si vyprávěl v Srní.

V knize defilují osudy Václava Hrabánka z mlýna Na žežulce, šumavského doktora Zdeňka Kostroucha, naivního malíře Joži Mrázka – Hořického, šumavského nadšence Vladimíra Horpeniaka i svérázné fotografky hub Dagmar Brčákové z Prášil. Pozoruhodné čtení!Formát knihy: 155 x 220 mm, rozsah: 152 stran, materiál 130g kř. lesklá + 150g potah a přebal s laminem, pevná vazba: V8