MODRÁ A BÍLÁ, kluci jedem

Radek Diestler

Modrá a bílá, kluci jedem je knihou mapující hokejové i životní vzpomínky bývalých plzeňských hokejistů. Čtyřiačtyřicet hráčů v ní vypráví plzeňský hokejový příběh tak, jak jej prožívali a vnímali sami. Knihu napsal historik Radek Diestler, autor našeho loňského úspěšného titulu Dlouhá cesta na vrchol.

MODRÁ A BÍLÁ, kluci jedem


„Kniha Modrá a bílá, kluci jedem začíná tam, kde Dlouhá cesta na vrchol skončila. Dokončuje některé příběhy a odkrývá nové. Zpřesňuje nejasnosti a uvádí na pravou míru skutečnosti uvedené v první knize. Některé naopak zamlžuje,“ uvádí autor publikace Radek Diestler.


V knize vzpomínají ti, kteří zažili hokejové zápasy na otevřeném zimním stadionu, bojovali na mistrovstvích světa i na olympijských hrách. A tak zde mimo jiné defilují takové osobnosti, jako Zdeněk Haber, Bohuslav Ebermann, Vladimír Bednář, Marek Sýkora, František Černý, Dušan Salfický, Jaroslav Špaček a samozřejmě Martin Straka.


Životopisná vyprávění hráčů, kteří sehráli důležitou roli v historii plzeňského hokeje, jsou rozdělena do několika kapitol podle toho, v které dekádě vstoupili do velkého hokeje. Široký věkový rozptyl protagonistů knihy tak nabízí plzeňský hokejový příběh skutečně „od kořenů až k titulu“.


To vše vytištěno na 130g křídovém lesklém papíru, v pevné vazbě s laminovaným potahem a přebalem. Kniha formátu 270 x 210 mm, 288 stran.